معاون مدیریت منابع ستاد گلستان: موازی کاری آسیب‌زننده است.

معاون مدیریت منابع ستاد گلستان: موازی کاری آسیب‌زننده است.

قدرت الله عابدی، معاون مدیریت منابع ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان در جلسه شورای معاونین ستاد این استان گفت: وقتی در کشور و زیر نظر مقام معظم رهبری، سازمانی با عنوان ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر وجود دارد؛ قابل‌پذیرش نیست که عده‌ای به‌صورت سلیقه‌ای موازی کاری کرده و اصولاً موازی کاری در مباحث مدیریتی هم آسیب است و هم آسیب‌زننده.

ایشان با انتقاد از رفتارهای حساسیت‌برانگیز قهری که به‌صورت موردی توسط افرادی که ممکن است دارای چهره‌ای دلسوز هم باشند گفت: مو من باید به عواقب کاری که می‌کند بیندیشد. باید از خودمان بپرسیم با امربه‌معروف و یا نهی از منکری که می‌کنیم؛ طرف مقابل را جذب می‌کنیم یا برعکس در او ایجاد دافعه می‌کنیم؟ اگر رفتار ما نتیجه وارونه ایجاد کند؛ یکی از شرایط اصلی امربه‌معروف و نهی از منکر را نادیده گرفته‌ایم و ممکن است عمل حتی خالصانه‌مان موردپذیرش پروردگار واقع نشود.

مدیرکل بودجه استانداری گلستان افزود: باید واقع‌بین باشیم و دقت کنیم حتی اگر اقدامی در زمینه‌ای صورت نمی‌گیرد؛ لااقل وضع موجود خراب‌تر نشود و این ضرورت برنامه‌ریزی بیشتر در اجرای فریضتین را می‌رساند.

وی ادامه داد:چهره مثبت یک سازمان در اثربخشی، تأثیر به سزایی دارد. ممکن است گروه‌های سازمان‌دهی نشده اقدامی نشان دهند که از سوی جامعه این تلقی اشتباه پیش بیاید که این گروه وابسته به سازمان خاصی هستند و تبعات منفی این برداشت اشتباه؛ گریبان گیر سازمان خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *