معارفه و اهدای احکام اعضای شورای امربه‌معروف و نهی از منکر اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

معارفه و اهدای احکام اعضای شورای امربه‌معروف و نهی از منکر اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

جلسه معارفه و اهدای احکام اعضای شورای امربه‌معروف و نهی از منکر اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان در روز شنبه مورخ ۱۰/۹/۹۹ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان وحید پیام نور معاون اجتماعی و مطالبه گری ستاد استان با اشاره به اصل دوم و سوم قانون اساسی گفت: وفق بند ۱۲ اصل سوم قانون اساسی دولت موظف است برای نیل به اهداف مندرج در اصل دوم نسبت به پی‌ریزی اقتصادی صحیح و عادلانه بر طبق ضوابط اسلامی جهت ایجاد رفاه و رفع فقر و برطرف ساختن هر نوع محرومیت درزمینه­های تغذیه، مسکن، کار، بهداشت و تعمیم بیمه اقدام نماید.

وی افزود: توجه به مسکن اقشار کم برخوردار و مستضعفین مانند روستاییان و کارگران در اولویت بحث تعمیم مسکن متناسب با نیاز افراد و خانواده های ایرانی به‌موجب اصل ۳۱ قانون اساسی موردتوجه نظام قرارگرفته است.

معاون ستاد استان با شاره به اصل ۴۳ گفت: طبق قانون اساسی مسکن در صدر فهرست نیازهای اساسی انسان قرارگرفته است و دولت موظف شده اقتصاد کشور را به‌گونه‌ای مدیریت کند که نیازهای اساسی شهروندان تأمین شود.

وی با اشاره به قیمت لجام‌گسیخته مسکن و اجاره‌بهای آن ضمن ناکافی دانستن تسهیلات ساخت مسکن، خالی بودن خانه‌های ساخته‌شده، واسطه‌گری برخی مشاورین املاک به نفع افزایش قیمت‌ها، قیمت بالای زمین در برخی از مناطق روستایی، بی‌حساب‌وکتاب بودن قیمت و نقشه و معماری عدم هماهنگ با زندگی ایرانی و اسلامی را از مصادیق منکر این عرصه برشمرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *