فریضتین باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود

جانشین دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر گلستان گفت: فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود.
به گزارش روابط عمومی ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان، یاسر قزوهی پیش از ظهر پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت آغاز هفته احیاء امربه‌معروف و نهی از منکر در گرگان برگزار شد؛ اظهار کرد: برنامه‌های ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر جنبه نرم‌افزاری و فرهنگ‌سازی داشته و در این حوزه آگاهی بخشی در اولویت اقدامات این ستاد قرار دارد.

 

وی با بیان اینکه فعالیت‌های ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر فراجناحی و فرا قوه‌ای است، تصریح کرد: بناست این فریضه الهی که محجور مانده است احیا شود و به فرهنگ عمومی تبدیل شود.

 

قزوهی شعار هفته احیاء امربه‌معروف و نهی از منکر را «نهضت حسینی، امربه‌معروف و نهی از منکر و ارزش‌های اسلامی» عنوان کرد و گفت: روز جمعه به‌عنوان نخستین روز از هفته احیاء امربه‌معروف به نام «وحدت کلمه، دفاع مقدس، امربه‌معروف و نهی از منکر» نام‌گذاری شده و انجام سخنرانی، برگزاری تجمع و راهپیمایی پس از نماز جمعه، بزرگداشت شهدای امربه‌معروف و دفاع مقدس با تأکید بر نقش مساجد، محلات و تشکل‌های مذهبی ازجمله برنامه‌های این روز است.

 

وی ادامه داد: روز شنبه اول مهرماه به نام «فرهنگ ایرانی، اسلامی، دانش‌آموزان، امربه‌معروف و نهی از منکر» نام‌گذاری شده و زنگ امربه‌معروف و نهی از منکر، سخنرانی در مدارس، بزرگداشت شهدای دانش‌آموز هم از برنامه‌های روز دوم است.

 

جانشین دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر گلستان اظهار کرد: برپایی کرسی‌های آزاداندیشی، نشست‌های علمی در حوزه و دانشگاه، برگزاری جلسات هم‌اندیشی، بزرگداشت شهدای حوزه و دانشگاه، برگزاری جلسات هم‌اندیشی و تبلیغی و تقویت سازمان‌دهی یاوران معرف، بزرگداشت شهدای ادارات، انجام فعالیت‌های فرهنگی، تبلیغی در راستای تعالی معنوی خانواده و بانوان، ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و …، بزرگداشت بانوان شهیده، گردهایی طلایه‌داران اصناف و بزرگداشت شهدای اصناف، غبارروبی از مزار شهدا و گردهمایی طلایه‌داران و اطلاع‌رسانی و تبیین قانون و ترویج فرهنگ امربه‌معروف و نهی از منکر برنامه‌های هفته احیاء امربه‌معروف و نهی از منکر است.

 

قزوهی گفت: ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر قرار نیست کار اجرایی انجام دهد بلکه تلاش می‌کند این فریضه را همگانی کند تا مردم جامعه به‌عنوان یک وظیفه و تکلیف شرعی آن نگاه کنند.

 

وی اظهار کرد: نسبت به آسیب‌شناسی امربه‌معروف و نهی از منکر اقدام شده و برگزاری کارگاه‌های آموزشی و برنامه‌های تبلیغی را در ادارات آغاز کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *