عضویت ۴۰۰ نفر از اعضاء ۴۰ هیات مذهبی در طلایه‌داران امربه‌معروف و نهی از منکر

حجت الاسلام والمسلمین نورالله ولی‌نژاد، معاون تشکل‌های مردمی ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان، در سومین جلسه شورای معاونین این ستاد که در بیت نماینده معزز ولی فقیه در استان گلستان و ریاست محترم ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان برگزار شد؛ از شکل‌گیری ۴۰ گروه طلایه‌دار متشکل از ۱۰ نفر از اعضاء ۴۰ هیات از هیئات مذهبی گرگان خبر داد.
ایشان این گروه‌ها را به‌عنوان جامعه آماری نمونه معرفی کرده و از طرح آموزش این افراد و استفاده از ایشان جهت اجرای فریضتین در هیئات مربوطه در “طرح هیئات معیار” خبر داد. ایشان همچنین از انتخاب ۱۰ مسجد جهت اجرای “طرح مسجد الگو”، با هدف اجرای سیاست‌های متناسب با نیاز روز جامعه یاد کرده و با اشاره به ظرفیت ۹۰۰ نفری وعاظ ، از امکان استفاده از این ظرفیت جهت تحقق اهداف ستاد خبر داد.
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی، مطالبی در خصوص آسیب‌شناسی مساجد در ماه مبارک رمضان مطالبی را طرح نمود و از جلسات قرآن خانگی به‌عنوان یکی از دلایل کاهش حضور مردم در جلسات تلاوت قرآن در مساجد یاد کرد. ایشان با توجه به اقامه نماز پیش از افطار؛ پیشنهاد برگزاری برنامه‌های مساجد از قبیل بیان احکام و قرائت قرآن را پیش از اذان مغرب ارائه نمود. ایشان در بخش پایانی سخنان خود، خواستار بررسی علل عدم استقبال برخی از گروه‌ها از امربه‌معروف و نهی از منکر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *