سومین مجمع فصلی دبیران دستگاه های اجرایی

سومین مجمع فصلی دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه های اجرایی سال ۹۸، صبح روز چهارشنبه چهارم دی ماه، در سالن همایشات سازمان همیاری شهرداری ها برگزار شد.

در این جلسه؛ ابتدا دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان ضمن تبریک ایام ولادت حضرت مسیح به دبیران شورای ادارات و سازمان ها، خاطرنشان شد، وظیفه ستاد امر به معروف احیا و فرهنگ سازی این فریضه است به این معناست که همه مردم آمر به معروف و ناهی از منکر باشند، و ما هنوز راه زیاد برای رسیدن به این هدف داریم.

یاسر قزوهی هدف بازرسی های ستاد از ادارات را ارتقا سطح آنها با فرهنگ زیبای امر به معروف و نهی از منکر اعلام کرد و متذکر شد به هیچ وجه بازرسان ستاد قصد تخریب و مچ گیری نخواهند داشت.

وی در ادامه گفت وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر در وهله اول همگانی شدن آن در جامعه است. چیزی که اسلام را زنده نگه داشت اخلاقیات پیغمبر بود، ما باید باور داشته باشیم امر به معروف و نهی از منکر به روش درست میتواند همه مشکلات را حل می کند، اگر مردم ما بدانند که امر به معروف و نهی از منکر گره گشای مشکلات جامعه است دست به دست هم خواهند داد و در جهت رشد آن تلاش خواهند کرد. امروز اگر مردم در این راه اقدام نمی کنند، یا نمیدانند و یا فکر میکنن این فریضه را تخریب یا هتک حرمت میدانند، در صورتی که امر به معروف و نهی از منکر یک نیاز ضروری جامعه برای حرکت به رستگاری است. همه ادارات باید دست به دست هم بدهند و با اعتقاد قلبی کشور را به اهداف خود برسانند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گلستان: افزود مردم ما نباید مسئولین را جدا از خود بدانند یعنی در حوزه اداری پیوند بین به مردم و مسئولین از بین رفت، در صورتی که در واقع مسئولین هم جزیی از مردم هستند و دلیل آن این است که مدیران ما برای خود هاله ای درست کردند، و ما در نظر داریم فاصله بین مردم و مسئولین را توسط شوراها از بین ببریم و یکی از راه کار های آن فعالیت در حوزه گره گشایی از کار های مردم است وی در ادامه گفت ما میتوانیم این فریضه را از مجموعه خود شروع کنیم. و با القا این فرهنگ در اداره نشان دهیم که امربه معروف یعنی ما نباید نسبت به اطرافیان خود بی تفاوت باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *