زنگ احیاء امر به معروف و نهی از منکر در مدارس گلستان طنین انداز شد

زنگ احیاء امر به معروف و نهی از منکر در مدارس گلستان طنین انداز شد

در دومین روز هفته احیاء امر به معروف و نهی از منکر؛ همزمان با به صدا درآمدن زنگ آغاز سال تحصیلی ۹۶-۹۷؛ زنگ احیاء امربه معروف و نهی از منکر در مدارس استان همچون اقصی نقاط کشور طنین انداز شد.
این برنامه با حضور مسئولین استانی و شهرستانی در شهرستان های مختلف استان گلستان اجرا شد.
در مراسم ویژه مرکز استان که به شکلی باشکوه در دبیرستان شاهد دختران گرگان با برنامه های متنوع برگزار شد؛ حجت الاسلام ملکی مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: امسال شاهد تقارن بازگشایی مدارس با آغاز محرم الحرام، هفته احیاء امر به معروف و نهی از منکر و هفته دفاع مقدس هستیم که حامل پیام ۸ سال دفاع جانانه مردم ما در برابر دشمن بود.
وی افزود: در تاریخ بشر انقلاب ها و حرکت های انقلابی زیادی به وقوع پیوسته که در برخی از آنها شاهد فجایعی هم بوده ایم.
ملکی با تاکید بر اینکه همه انقلاب ها ویژگی هایی منحصر به خود داشتند گفت:  انقلاب امام حسین(ع) چنان تاثیری داشت که همه مکاتب حتی مکاتبی که به دین و مذهبی پایبند نیستند افتخار می کنند که خود را متصل به این انقلاب بدانند.
وی تاکید کرد: قیام سید الشهدا هم از نظر عوامل موثر در قیام و هم از نظر پیروزی قیام و درس ها و عبرت های آن پیام های زیادی دارد و شایسته ترین مکان برای بازخوانی این پیام مدرسه است.
ملکی گفت: قیام عاشورا که پایه و اساس قیام مردم ایران در قیام علیه طاغوت زمان بود درسهای زیادی به ما می آموزد که از وقوع فجایع جلوگیری کنیم و این پیشگیری همان امربه معروف و نهی از منکر است.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *