رویکرد شوراهای امر به معروف در سال ۱۴۰۰، کار تخصصی در جهت کیفی سازی

رویکرد شوراهای امر به معروف در سال ۱۴۰۰، کار تخصصی در جهت کیفی سازی

گرگان- در جلسه وبینار شورای امر به معروف وهیه از منکر آموزش و پرورش گلستان، یاسر قزوهی با توجه به کیفیت و شیوه احصا مصادیق گفت: به‌جای احصاء مصادیق عمومی و پیش‌پا افتاده باید موضوعاتی مطرح شود که تخصصی بوده و موجب پیشرفت خود و جامعه باشد به‌گونه‌ای که تأثیر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه مشهود و ملموس باشد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان؛ یاسر قزوهی دبیر ستاد در جلسه توجیهی شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل آموزش‌وپرورش گلستان که به‌صورت مجازی در شبکه شاد برگزار شد با اشاره به رویکرد جدید ستاد و معروف‌های مغفول مانده و منکرهای موجود در جامعه گفت: سال ۱۴۰۰ سال احصاء مصادیق معروف و منکر تخصصی است.

وی با توجه به کیفیت و شیوه احصا مصادیق گفت: به‌جای احصاء مصادیق عمومی و پیش‌پاافتاده باید موضوعاتی مطرح شود که تخصصی بوده و موجب پیشرفت خود و جامعه باشد به‌گونه‌ای که تأثیر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه مشهود و ملموس باشد.

وی در ادامه افزود: موضوع‌هایی که کمتر به آن‌ها پرداخته‌شده گروه‌های جهادی مطالبه گر و طرح‌های پژوهشی که موجب برطرف شدن مشکلات و معضلات شده می‌باشد که امیدوارم در این مجموعه چه در میان کارکنان و معلمان و چه در میان دانش آموزان، بیشتر و بهتر بر روی آن‌ها پرداخته شود.

قزوهی با توجه به ظرفیت بالای آموزش‌وپرورش و تأثیر آن در آینده استان گفت: همیشه به آموزش‌وپرورش امیدوار بودم و معتقدم که نسل‌های آینده را از اینجا باید ساخت.

وی با اشاره به آموزش دانش آموزان در حوزه امر به معروف و نهی از منکر افزود: اگر به دانش آموزان آموزش داده شود که به دوستانشان یا همکلاسی‌هایشان در زمینه‌های مختلف درسی، تربیتی، آموزشی، اخلاقی و انضباطی به جهت پیشرفت و تعالی کمک کرده و تذکر دهد و همچنین نسبت به اطرافیانش بی‌تفاوت نباشد همین امر موجب می‌شود که در آینده جامعه­ای مطلوب و بافرهنگ داشته باشیم.

دبیر ستاد استان در جهت کمک به نشر نگرش امر به معروف و نهی از منکر در جامعه گفت: در بخش امر به معروف آثار هنری کمی تولیدشده مثل عکاسی، نقاشی، تصویربرداری و…، چراکه یکی از معروف‌های که مغفول مانده، جامعه هنرمندان است.

وی در ادامه افزود: این تولیدات در خصوص ترویج امر به معروف در جامعه کمک‌های شایانی می‌کند، دانش آموزان با ذهن توانمند، خلاق و نوآوری که دارند می‌توانند آثار زیبایی تولید کنند.

یاسر قزوهی با اشاره به ظرفیت فضای مجازی شبکه اجتماعی شاد خاطرنشان کرد: برنامه شاد ظرفیت بالایی در حوزه فرهنگی، اجتماعی و آموزشی دارا است، با توجه به موضوعات اتفاق افتاده، نگذارید به بهانه اینترنت و شبکه مجازی و ایجاد حواشی در حیطه روابط دخترها و پسرها این ظرفیت از بین برود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *