در راه امربه‌معروف و نهی از منکر هرگز مأیوس نشوید.

در راه امربه‌معروف و نهی از منکر هرگز مأیوس نشوید.

ریاست ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان در جلسه اعضاء این ستاد با اشاره به خاطره‌ای از دوران تبعید خود پیش از انقلاب و مصادف با ایام هفدهم شهریور گفت: پس از واقعه ۱۷ شهریور، برخی دلسرد شدند اما خون شهیدان با رهبری امام راحل و بیانیه‌ای که صادر کردند، جان دوباره‌ای به انقلاب بخشید. باید به تأسی از امام راحل، از بدترین و سخت‌ترین شرایط، بهترین بهره‌برداری را کنیم. اگر اقداماتی که داریم در برابر هجمه‌های وارده کم است؛ نباید از میدان خارج شویم. در راه امربه‌معروف و نهی از منکر هرگز نباید مأیوس شد.

آیت‌الله سید کاظم نورمفیدی با تأکید بر ضرورت درک شرایط و امکانات زمانی افزود: باید با امکاناتی که داریم بکوشیم به بهترین شکل ممکن کاری که قصد انجام آن را داریم را پیش ببریم. اگر شرایط فعلی ستاد را با اوایل مقایسه کنیم؛ می‌بینیم خیلی پیشرفت کرده‌ایم.

نماینده ولی‌فقیه در استان، با اشاره به روند امربه‌معروف و نهی از منکر درگذر زمان گفت: در روزهای نخست، نگاه‌ها خوب نبود؛ عده‌ای فکر می‌کردند امربه‌معروف و نهی از منکر بگیروببند است اما امروز، وقتی نگاه می‌کنیم می‌بینیم که نگاه‌ها خیلی عوض‌شده و این خوب است.

ایشان با اشاره به انتقادات حجت‌الاسلام عامری افزود: نگاهی که آقای عامری دارند، خوب است. مراد ایشان، نقطه‌ای است که باید به آن برسیم اما حرف آخر را باید به‌جای خودش گفت. باید مطابق شرایطی که در آن قرار داریم؛ مقدمات را بگوییم بعد حرف آخر را بزنیم و در شرایط فعلی، گزارش‌هایی که داده شد، بیانگر اتفاقات خوبی است که افتاده.

نماینده مردم گرگان در خبرگان رهبری در خصوص شیوه‌های اجرای فریضتین گفت: نیاز است در نحوه اجرا کار شود. شیوه‌ای که آقای کریمی گفتند خوب است. اثر این نوع برخورد خوب است. در شیوه تذکر لسانی که منظور رهبری است هم این است که بگویی و رد شوی. البته مهم است که چه کسی می‌گوید و چگونه.

امام‌جمعه گرگان افزود: نمایندگانی که پیامبر اکرم برای پادشاهان ایران و روم فرستادند؛ از منظر ظاهری، خوش‌سیما، رشید، خوش‌خلق، سخنور و باطناً دارای طبع بلند بودند. این گزینش دلیل دارد. باید دعوت‌کننده به خیر، در خیابان از این ویژگی‌ها بهره‌مند باشند.

ایشان با اشاره به حساسیت مردم در برابر اقدامات نسنجیده گفت: اگر یک عده بخواهند به روش نادرست از منکری نهی کنند؛ مطمئن باشند نه‌تنها آن منکر برطرف نخواهد شد که هیچ، بلکه یک موج مخرب شکل می‌گیرد که افکار جامعه را نسبت به این دو فریضه الهی منفی می‌کند.

آیت‌الله نورمفیدی تأکید کرد: صراحتاً می‌گویم با چنین برخوردهای مخالفم و این مسئله را جلوی مردم هم می‌گویم. باید رفتار آمربه‌معروف و ناهی از منکر سنجیده، متین و مناسب باشد. طوری که یک انسان جاافتاده رفتار می‌کند.

وی با اشاره به طرح‌های «شُکرانه» و «احترام والدین» افزود: گزارش این طرح‌ها که طرح‌های خوبی بودند از آموزش پرورش هنوز نیامده. این اقدامات و کارها باید آن‌قدر مستمر باشند که به فرهنگ تبدیل شوند. این نگاه «مدرسه محول تحول مدرسه» هم خوب است. این‌ طرح‌ها را تکرار کنید. یا همین «طرح حمایت از نیازمندان» که آقای فتوحی اجرا کرده‌اند. مردم باید ببینند که ستاد به منازل شهروندان سر می‌زند؛ به دردهای مردم می‌رسد و فقط گروهی که در خیابان امر یا نهی کنند، نیست.

ایشان در پایان با آرزوی توفیق روزافزون برای اعضاء خواستار تلاش بیشتر برای برطرف سازی ضعف‌ها با نیت قرب الهی شده و از اقدامات انجام‌گرفته قدردانی نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *