در بازدید از وبسایت خبری گلستان ما مطرح شد: رسانه ها روی باور مردم تاثیر بگذارند

در بازدید از وبسایت خبری گلستان ما مطرح شد: رسانه ها روی باور مردم تاثیر بگذارند

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گلستان گفت: رسانه ها می توانند روی باور و اذهان مردم تاثیر بگذارند.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گلستان یاسر قزوهی در نشستی با اعضای وبسایت خبری تحلیلی گلستان ما گفت: رسانه ها جریان سازهستند.

وی افزود: باید از ظرفیت رسانه ها برای فراگیر کردن امر به معروف و نهی از منکر استفاده کرد تا تاثیر آن را هر چه بیشتر بر مردم و جامعه شاهد باشیم.

قزوهی گفت: باید بتوانیم امر به معروف و نهی از منکر را به خوبی برای مردم تبیین کنیم و روش اجرای درست آن را به مردم آموزش بدهیم .

وی اظهار کرد: گاهی افرادیکه دست به اجرای این فریضه الهی می زنند کار را بلد نیستند و موجب می شوند تا ذهنیت مردم نسبت به آن تغییر یابد خود رسانه آمر به معروف و ناهی از منکر شود.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گلستان تصریح کرد: اگر نگاه به امر به معروف و نهی از منکر خوب و دقیق باشد مشکلات استان و حتی کشور هم حل می شود.

قزوهی اظهار کرد: تا خود مردم ورود نکنند آسیب های اجتماعی حل نمی شود باید توجه کنیم .ه درگیری ها و مشکلاتی مانند طلاق و اعتیاد روز به روز بیشتر می شود.

وی بااشاره به روش حل مشکلات در گذشته گفت: در گذشته مشکلات با ریش سفیدی حل می شد اما امروز شاهد بهانه هایی هستیم که واهی به نظر می رسد.

قزوهی تاکید کرد: تا موضوع فریضتین مردمی نشود هیچ مشکلی حل نمی شود و در این بخش رسانه ها می توانند خوب ظاهر شوند.

وی افزود: اصل امر به معروف و نهی از منکر بر خیر خواهی است و البته در اجرای این امر هر دو طرف باید معروف و منکر را بدانند.

به گفته قزوهیْ هم گفتن و هم پذیرش امر به معروف و نهی از منکر امری دو طرفه است و اجرای آن باید با دوستیْ درست و دقفیق باد.

وی تاکید کرد: امر به معروف و نهی از منکر مچگیری و دستگیری نیست و نباید بگذاریم عده ای تحت عنوان اجرای این فریضه خطا و اشتباه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *