جلسه معارفه و اهدای احکام اعضای شورای امربه‌معروف و نهی از منکر بانک صنعت و معدن استان گلستان در روز یکشنبه مورخ ۲۶/۸/۹۹ برگزار شد.

جلسه معارفه و اهدای احکام اعضای شورای امربه‌معروف و نهی از منکر بانک صنعت و معدن استان گلستان در روز یکشنبه مورخ ۲۶/۸/۹۹ برگزار شد.

در این جلسه وحید پیام نور معاون  اجتماعی و مطالبه گری ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان گفت: تشکیل شورای های امربه‌معروف و نهی از منکر در دستگاه‌های اجرایی به‌موجب قانون حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر الزامی است و وظیفه است عهده عالی ترین مقام دستگاه.

وی گفت: این شورا، یک شورای عالی تصمیم گیر و تصمیم ساز است که می تواند به عنوان اتاق فکر به کمک دستگاه بیاید برای حل مسائلی که دستگاه با آن روبروست.

پیام نور گفت:  نتیجه اجرای امربه‌معروف و نهی از منکر ، بهبود و تغییر در سبک زندگی است. این دو فریضه موجب بازگشت به اصول می شوند به عنوان مثال بنده مبلغی را نزد بانک می گذارم به جهت حفاظت. منطقی این است که بانک بابت این حفاظت از من مزد دریافت کند نه اینکه من از بانک سود بگیرم.

او با اشاره به آسیب های وارد شده به اقتصاد بازار در پی رقابت بانک ها برای تکثیر شعب گفت: بانک در نظام بانکداری مطلوب، تک شعبه و تخصصی است. در کشور هر روز یک بانک راه افتاد و بانکها با ولع تمام شروع به ازدیاد شعبه در رقابت با هم کردند. نتیجه افزایش قیمت املاک تجاری و اجاره آن شد و بازار ضعیف واسطه محور ما در این میدان رمقی برای مقاومت ندارد.

معاون اجتماعی و مطالبه گری ستاد افزود: صنایع ما با مشکلات فراوانی مواجه هستند. رونق تولید و حمایت از تولید داخل نیازمند سه نکته اساسی است. نخست حمایت صحیح  دولت از تولید و صنعتگر. دوم افزایش کیفیت محصول توسط تولید کننده و در نهایت حمایت مصرف کننده توسط خرید کالای تولید داخل.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *