ترویج امربه‌معروف و نهی از منکر باید از یکایک افراد آغاز شود

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گلستان در بیست و ششمین جلسه کمیته برنامه‌ریزی آموزش‌وپرورش با حضور اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گلستان ضمن تبریک میلاد پیامبر اعظم به بیان نقش و اهمیت فریضتین پرداخت و گفت: امربه‌معروف و نهی از منکر دو فریضه مهم اسلام هستند که باید ترویج شوند.
محمدرضا وطنی افزود: امربه‌معروف و نهی از منکر وظیفه‌ای انسانی است  که در بعد عملی باید به آن پرداخته شود اما متأسفانه این فریضتین در جامعه کمرنگ شده‌اند.
وی اظهار کرد: فرد در جامعه سازنده است و به همین دلیل امربه‌معروف و نهی از منکر باید از فرد شروع شود، رشد جامعه همراه با رشد افراد و سقوط جامعه هم همراه با سقوط افراد است.
وطنی گفت: حدیث نبوی داریم که شیعیان باید مانند آیینه هم باشند و زشتی‌ها و زیبایی‌های یکدیگر را ببینند.
عضو ستاد امر به معروف استان تأکید کرد: حتی کسی که تنها به خودش فکر می‌کند هم باید در این دو فریضه کمک کرده و از خودش شروع کند همچنین ما باید در رفتارهای مختلف مراقب  یکدیگر باشیم.
وی خاطرنشان کرد: متاسفانه حتی نظام اداری هم تحت تأثیر رفتارهای سیاسی قرارگرفته است و باید مراقب این موضوع هم باشیم، امربه‌معروف و نهی از منکر باید همزمان از سازمان‌ها و نهادها شروع شود.
وطنی گفت: توسعه کشور درگرو توسعه سازمان‌ها است و باید تلاش شود بر مبنای اسلام فساد را کاهش دهیم و باکم کردن فساد اداری به ارتقای سرمایه‌های اجتماعی کمک کنیم.
وی یادآور شد: وظیفه آموزش‌وپرورش فرهنگ و نهادینه کردن آن در نسل جوان است و امیدواریم که این سازمان در کار خود موفق باشد.
وطنی در پایان گفت: امربه‌معروف و نهی از منکر باید در همه ابعاد باشد و نه‌تنها توسعه اداری را در برگیرد و آموزش و پرورش به دلیل داشتن نسل آینده و امروز که دانش آموزان و خانواده‌ها را شامل می‌شود با فرهنگ‌سازی می‌توان کمک شایانی به این فریضتین کند.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *