بی‌تفاوتی در جامعه امروز زیاد شده است

معاون امر به معروف دولت بر مردم ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان:
بی‌تفاوتی در جامعه امروز زیاد شده است
معاون امر به معروف دولت بر مردم ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان گفت: بی‌تفاوتی در جامعه اسلامی امروز زیاد شده که موردپذیرش اسلام نیست.
حجت الاسلام موسی فتوحی در بیست و ششمین جلسه کمیته برنامه‌ریزی آموزش‌وپرورش که با حضور نمایندگانی از ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گلستان برگزار شد؛ گفت: یکی از دلایلی که امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه موردپذیرش نیست این است که این اقدام، امری تکلیف ساز است.
وی با بیان اینکه سرعت بد شدن در جامعه بالا رفته، گفت: قرار بود در جامعه عدالت برقرار شود نه اینکه رتبه ۱۴۰ را در فساد داری میان ۱۹۳ کشور جهان داشته باشیم. باید بدانیم دلیل اصلی اینهمه فساد، جدی نگرفتن امربه‌معروف و نهی از منکر است.
فتوحی با اشاره به اینکه قرار بود کارگزاران نظام، خادم مردم باشند اظهار کرد: امروزه نقد مخرب به وجود آمد و جایگاه ها مورد نقد تخریبی قرار می گیرند. بعضا این نقدهای تخریبی انگیزه جناحی و سیاسی دارد. باید بپرسیم چرا حوزه اخلاق تحت تأثیر حوزه های سیاسی و بعضاً مسایل مالی قرارگرفته است درصورتی‌که رویکرد اسلام این است که برای معیشت که از سوی خدا تضمینشده کار واجب را ترک نکنیم، نقد باید سازنده باشد و باید کارگزاران را به خدمتگزاری تشویق کرد چرا که نقد تخریبی، ریختن آب به آسیاب دشمن است. 
فتوحی خاطرنشان کرد: کم‌کاری‌هایی وجود دارد اما تأکید اسلام بر کار است، درحالی‌که امروز در اروپا و آمریکا تئوری‌های اسلام پیاده می‌شود در کشور مشکل کار و کار کردن داریم.
وی با اشاره به آتش‌سوزی‌های شدید چند سال گذشته در جنگل‌های گلستان گفت: راجع به برخی مسائل که صحبت می‌کنیم برخی ناراحت می‌شوند اما آتش‌سوزی جنگل و سخن گفتن در مورد آن‌که نباید آزاردهنده باشد. چرا در این زمینه ها نهی از منکر نمی شود؟ 
فتوحی با اشاره به معضل بیکاری در کشور تصریح کرد: تکلیف‌ها مشخص است و باید به آن‌ها عمل شود، مشکل بیکاری در کشور ناشی از عرضه کم درنتیجه تولید کم است.
وی تأکید کرد: تولیدکنندگان  داخلی باید کیفیت را بالابرده و مردم هم کالای ایرانی بخرند، در استان گلستان ۳۰ درصد از بنگاه‌های تولیدی آن‌ها با ۳۰ درصد ظرفیت کار می‌کنند که یک معضل و مشکل بزرگ در استان است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *