محمد یوسف حسنی، معاون سازمان‌های قضایی و نظامی ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان، در سومین جلسه شورای معاونین این ستاد که در بیت نماینده معزز ولی فقیه در استان گلستان و ریاست محترم ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان برگزار شد؛ از برگزاری ۷۲ هزار نفر ساعت آموزش مختص نیروهای نظامی و انتظامی استان که ضابطین قضایی محسوب می‌شوند خبر داد.
ایشان در خصوص نگرانی‌های ریاست محترم ستاد در خصوص اقدامات خودسرانه که در جلسه پیشین شورای اعضاء طرح گردیده بود، از طرح ساماندهی ضابطین قضایی و آموزش مسمتر ایشان خبر داد و گفت: مقرر است برای ضابطین قضایی کارت‌های شناسایی مخصوصی صادر شود و هرگونه اقدام ایشان تنها با ارائه این کارت موجه خواهد بود.
رئیسسازمان قضایی نیروهای مسلح در ادامه بازرسی‌های به‌عمل آمده از کلانتری‌ها و بازداشتگاه‌ها توسط این معاونت و صدور دستور پلمپ برخی از بازداشتگاه‌های نامناسب را به عنوان بخشی از اقدامات انجام شده در زمینه حقوق شهروندی معرفی نمود. ایشان در بخش پایانی بیانات خویش، با قرائت مواد چهارم، پنجم و ششم قانون حمایت از آمرین‌به‌معروف و ناهیان از منکر، پاره‌ای از نگرانی‌های ریاست محترم ستاد را در خصوص برخوردهای موردی ناصحیح، برطرف نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *