امربه‌معروف و نهی از منکر، مبنای قیام امام حسین (ع)

امربه‌معروف و نهی از منکر، مبنای قیام امام حسین (ع)

رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان گفت: مبنای قیام امام حسین (ع) امر به معروف و نهی از منکر بود و امروز هم که دشمن قصد دارد جوانان را منحرف کند، در مقابل آن ایستادگی کنیم.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی صبح امروز در در جمع مردم روستای کاظم خوجه شهرستان کلاله اظهار داشت: ما باید به وجود امام حسین (ع) افتخار کنیم که این شخصیت بزرگ همه مرزها را درنوردیده و همه دنیا را فتح کرده است.

وی افزود: گاندی عاشق امام حسین (ع) شد و خود را درس‌آموز مکتب امام حسین (ع) در قیام بر علیه ظلم می‌دانست.

نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: کدام مکتب و ملت و کشور چنین شخصیتی همانند امام حسین (ع) دارد.

نماینده مردم گلستان در خبرگان رهبری  به چرایی قیام امام حسین (ع) پرداخت و گفت:امام حسین(ع) برای توحید قیام کرد تا بندگی خدا احیاء شود و مبنای قیام امام حسین (ع) امر به معروف و نهی از منکر بود و ماهم باید امروز در این روزگار که دشمن قصد دارد جوانان را از ما بگیرد، حواسمان جمع باشد و جلوی منکرهایی که امروز وارد عرصه زندگی مردم شده، گرفته شود.

آیت‌الله نورمفیدی اظهار داشت: امام حسین(ع) برای مبارزه با ظلم و جنایت و حمایت از شخصیت، شرافت و کرامت انسانی، قیام کرد و عزاداری‌های ماه محرم باید معرف شخصیت آن حضرت باشد.

وی با بیان اینکه اشک ریختن در عزاداری امام حسین(ع) فلسفه خاص خودش را دارد تاکید کرد: در این مجالس نباید تنها به فکر اشک ریختن باشیم اگر شخصیت امام(ع) به درستی معرفی نشود فایده‌ای ندارد.

امام جمعه گرگان افزود: امام حسین(ع) و مکتب عاشورا مهم‌ترین سپری است که می‌تواند فرزندان ما را در آینده محافظت کند.

وی با اشاره به حضور شیه و سنی در این مراسم گفت: ما امروز در عرصه دفاعی پیشرفت‌های خوبی داریم و دشمن برای ما دام پهن کرده تا وحدت ما از بین ببرد، باید اجازه ندهیم دشمن بتواند بر ما مسلط شود و وحدت را از ما بگیرد.

 

حسینیه سیدالشهدا روستای کاظم خوجه با بیش از ۶۰۰ مترمربع مساحت در زمینی ۲ هزار متری اهدائی خیر نیکوکار نصرت الله یوسفی با کمک مردم و خیران در ۳ سال احداث شده که امروز با حضور نماینده ولی فقیه در گلستان افتتاح شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *