آیت الله نورمفیدی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر گلستان: در هیچ واجب الهی شرط تاثیر وجود ندارد اما یکی از شرایط وجوب امر به معروف و نهی از منکر شرط تاثیر است.

آیت الله نورمفیدی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر گلستان: در هیچ واجب الهی شرط تاثیر وجود ندارد اما یکی از شرایط وجوب امر به معروف و نهی از منکر شرط تاثیر است.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر گلستان، حضرت آیت الله نورمفیدی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر گلستان، نماینده معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان در جلسه اعضا ستاد امر به معروف و نهی از منکر گلستان فرمودند: مسئله امر به معروف و نهی از منکر از مسائل مهم اسلامی است و یکی از جملات در مورد امر به معروف و نهی از منکر در لسان معصومین ( بها ترد المظالم) است یعنی ظلم هایی که از طرف ظالمان به مظلومین می شود از بین می رود. در هیچ واجبی از واجبات الهی و هیچ تکلیفی از تکالیف اسلامی شرط تاثیر وجود ندارد و فقط در یک واجب است که همه فقها هم گفته اند یکی از شرایط وجوب امر به معروف و نهی از منکر تاثیر آن است که در فرد و جامعه اثر کند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر گلستان افزودند: اینکه هر شخصی با هر لحنی بخواهد حتی تذکر دهد ممکن است تاثیر امر به معروف و نهی از منکر از بین برود. امر به معروف و نهی از منکر نباید محدود به یک مورد خاص شود. انچه از امر به معروف در سخنان ائمه می دانیم که فرمودند: با امر به معروف راه ها ایمن می شود، کسب و روزی حلال و زمین آباد می گردد. این نشان از دایره گسترده امر به معروف و نهی از منکر است.

ایشان با اشاره به آیه شریفه «کنتم خیر امه اخرجت للناس…» که خداوند می فرماید شما برترین امت هستید که امر به معروف و نهی از منکر می کنید، بیان کردند: همانطور که خداوند و پیامبرش فرمودند حداقل باید نگاهمان راجب این دو فریضه بسیار مهم اینگونه باشد. از نظر من بهترین امر به معروف و نهی از منکر در این جامعه توسط شهید مطهری صورت گرفته است.

حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده مغزز ولی فقیه در استان با بیان خاطره ای از دیدار با یک پروفسور اتریشی که مسلمان شده بود افزودند: از ایشان پرسیدم چه شد مسلمان شدی؟ گفت: من یک مسیحی متعصبی بودم اما وقتی دیدم پاپ که رئیس مذهب است با آمریکایی که در دنیا جنایت می کند همنشین شده است از دین و مسیحیت بیزار شدم تا اینکه فرمان امام را شنیدم و نهضت امام باعث شد تا علاقمند به اسلام شوم و شروع به مطالعه کردم. اما آنکه ایمان را در دل من آورد کتاب های شهید مطهری بود. این یعنی امر به معروف و نهی از منکری که اثر دارد. لذا شرط اصلی امر به معروف و نهی از منکر اثر است. فلذا این فکر،برنامه و منطق می خواهد و نمی شود هر کاری را بنام امر به معروف و نهی از منکر انجام دهید.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر گلستان در پایان خاطر نشان کرد: همه تلاش کنند که مردم این را از ما ببینند که اگر کاری صورت می گیرد و نتیجه ای دارد به مردم اطلاع داده شود و حتی اگر کاری نشد بیاییم و بگوییم چرا و به چه دلیل انجام نشده است. اگر مردم در مسئله ای مانند حجاب، کارهای ما را می بینند از طرفی کارهای دیگر را هم ببینند و اینگونه است که معروف ها موثر است و آمران به معروف هم باید با معروف ها و منکرها آشنا باشند و با لحن مناسب و روی خوش این کار صورت گیرد تا جاذبه داشته باشد و اثر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *