آیت الله نورمفیدی: دانشگاه مذاهب باید نگاه تقریبی داشته باشد

آیت الله نورمفیدی: دانشگاه مذاهب باید نگاه تقریبی داشته باشد

آیت‌الله نور مفیدی نماینده ولی‌فقیه، رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر و امام‌جمعه گرگان در دیدار رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی با ایشان فرمود:
یکی از جاهایی که می تواند به وحدت بین مذاهب اسلامی کمک کند، دانشگاه مذاهب اسلامی است، وقتی دانشجوی شیعه و سنی در کنار هم در کلاس درس تحصیل می کنند، نشانه رشد فکری و اسلامی است .لذا در دانشگاه مذاهب باید نگاه تقریبی اصل باشد و این نهاد علمی در عمل وحدت اسلامی را دنبال کند، کنار هم نشستن اساتید و دانشجویان مذاهب مختلف در یک دانشگاه برای جهانیان پیام روشنی را در پی خواهد داشت.
نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان، در دیدار دکتر سید محمد حسینی رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی با ایشان ضمن بر شمردن برکات ماه مبارک رمضان و توصیه به استفاده معنوی از این فرصت بزرگ افزود: بعد از پیروزی انقلاب، یکی از شعارهای مهم امام راحل وحدت امت اسلامی بود و حتی روز جهانی قدس را بر همین مبنا قرار دادند، امروز مقام معظم رهبری (مدظله العالی) هم در راستای وحدت امت اسلامی جدی و کوشا هستند. شاید بعضی از کشورها شعار تقریب مذاهب اسلامی می دهند، اما اینکه وحدت را به عنوان یک شعار ملی و اسلامی مطرح کرده باشند در جایی جز ایران اسلامی وجود ندارد و ما باید تلاش کنیم این نگاه فراگیر شود.
رئیس ستاد امر به معروف ونهی ازمنکر گفت: این استان الگوی وحدت اسلامی است، به فرموده مقام معظم رهبری وحدت شیعه و سنی در استان گلستان نه تنها برای ایران بلکه برای جهان اسلام می تواند الگو باشد. بنده از اول مبنای خودم را بر سه پایه و اساس قرار دادم، در مرحله نخست پذیرش یکدیگر به عنوان یک مسلمان از اصول اصلی بنده بوده و هست. احترام متقابل به مقدسات همدیگر را مبنای دوم و صداقت را مبنای سوم خودم به عنوان پایه و اساس کار در نظر گرفتم. شکر خدا اعتقاد قبلی بنده به این سه اصل مهم و تلاش برای گسترش این نگاه، باعث شد وحدت در استان گلستان شرایط بسیار مطلوبی بگیرد، هر چند دست هایی مشغول خدشه دار کردن این وحدت و انجسام در استان است که باید با هوشیاری از آن مراقبت کنیم.
در این نشست از سوی دکتر حسینی رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی، حسن بیارجمندی به عنوان سرپرست جدید دانشگاه مذاهب شعبه گنبد کاووس معرفی شد، آیت ا… نورمفیدی ضمن تشکر از زحمات حجت الاسلام جلال عراقی سرپرست پیشین این دانشگاه، برای ریاست جدید آرزوی موفقیت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *